ZANAAT

Massimo Ricconi tarafından tasarlanırlar.

Massimo Ricconi, modellerine en uygun kalıpları binlerce kalıp arasından seçer ve kalıp üzerinde tasarımını hayata geçirir.

Deriler, uzman ustalarımız tarafından öncelikle el yordamıyla esneme yönleri belirlenerek en ince detaya kadar elle kesiliyor. Böylelikle ayakkabıda deformasyon en aza indiriliyor ve ömrü uzuyor.

Deri en uygun formda dikilirken, estetik kaygılar göz önüne alınarak her parça el ile eklemlenir tıraşlanır ve işlenir..

Ayakkabının görünen ve görünmeyen her unsurunda en kaliteli malzemeler seçilir. Bu malzemeler her bir çift ayakkabı için tekrar tekrar kontrol edilerek JAG Club kalitesine uygunluğundan emin olunarak işlem uygulanır.

İç astar ile deri arasına anti-bakteriyel pamuklu tela yapıştırılır. Bu malzeme teri emer, kokuyu önler ve mantar gibi hastalıkların oluşumunu engeller.

Ustalarımızın el emeği, her detayda olduğu gibi ayakkabılarımızın dikişlerinde de kalitesini gösterecektir.

Ayakkabılarımızın çok uzun yıllar formunu korumalarını, usta ellerin derileri özelliklerine uygun biçimde kalıba çekmelerine borçluyuz.

Kalıba çekme işlemi çivi ile tek tek ve derinin esneme payına göre yapılıyor. Derinin her tarafı aynı esneklikte kalıba çekildikten sonra 48 saat doğal ortamda kalıpta bekletiliyor. Böylece derinin tümüyle kalıbın formunu alması sağlanıyor.

Kusursuz bir görünüm için önce tıraşlama sonra da alevle temizleme işlemleri yapılıyor.

Ustalarımız son kontrolleri özenle yaparak kutulama işlemini gerçekleştiriyor.

Ayakkabılarımızın hangi aşamalardan geçtiğini görmek isterseniz videoya göz atabilirsiniz.

DERİ: Tüm ayakkabılarımızın yüz kısmında ve astarda “vidala” denilen süt danasından elde edilen bir deri cinsi kullanılır. Bu derinin özelliği sıkı olması ve ayakkabının deformasyonunu geciktirmesidir.

TELA: Kullanılan telayı İtalya’dan ithal ediyoruz Teri emer, koku ve mantar oluşumunu engeller.

İÇ TABAN: İç tabanda kauçuk ağacının sütünden üretilen “Lamine Lateks” kullanılmaktadır. Bu özel malzeme, ayağı sarar, ağırlığa ve ayak yapısına göre rahat bir basış sağlar, vücuttaki kan dolaşımını düzenler. Ortopedik özelliğe sahiptir.

ALT TABAN: Kösele taban modellerimizde İtalya’dan ithal edilen “Anti-statik Kösele” kullanılmaktadır. Köselenin 2 yıl boyunca kozalaklı sularda bekletilerek su doygunluğuna ulaşmasıyla elde edilir. Diğerlerinin aksine %70 değil sadece % 5 su emer.